Pracovní jednání s náměstkyní hejtmana Pardubického kraje

Dne 14.3.2024 v dopoledních hodinách proběhlo na OÚ Jankovice pracovní jednání s Ing. Matouškovou Michaelou, MPA, náměstkyní hejtmana Pk, zodpovědnou za zdravotnictví se starostou obce Mgr. Petrem Hammerlindlem.

Náplní pracovního jednání byla zkušenost obce s projektem "AED - Automatizovaný externí defibrilátor", který je umístěný na budově OÚ Jankovice. Druhý přístroj, na který obec aktuálně získala dotaci Pk, bude umístěný na budově Hasičské zbrojnice v Seníku. Obec Seník byla vybrána zejména z důvodu velké koncentrace rekreantů v rekreační oblasti v Seníku a u Senického rybníka v letních měsících. Plánujeme také žádat o dotaci na další tento přístroj, tak aby mohl být umístěn i v obci Kozašice.

Dalším bodem jednání bylo seznámení paní náměstkyně s Rozvojovou studií obce a z toho vyplývajícími projekty na sociální bydlení na OÚ Jankovice, domu pro seniory a dětské skupiny v Kozašicích. Projednávanými otázkami byly zejména možnosti naplnění těchto projektů budoucími uživateli. Paní Ing. Matoušková je zároveň starostkou obce Řečany nad Labem a má z této funkce bohaté zkušenosti s realizací těchto projektů a smysluplného využívání obecného majetku.

Datum vložení: 14. 3. 2024 19:15
Datum poslední aktualizace: 14. 3. 2024 19:53

dnes, pondělí 22. 4. 2024
zataženo 8 °C 0 °C