Odpady

Poplatky za komunální odpad 2020

Svoz bioodpadu v roce 2020

BIO ODPAD                     Každá lichá středa

PRVNÍ SVOZ BIO       8. 4. 2020 (týden 15)

POSLEDNÍ BIO          18. 11. 2020 (týden 47)

KOMUNÁLNÍ ODPAD     Každá sudá středa

V zimních měsících bude svoz bioodpadu organizován 1x za měsíc v termínech 22.1.,  19. 2., 18.3., a svoz komunálního odpadu 4x měsíčně ve středu v průběhu dne

Způsob odevzdání a likvidace jedlého oleje a tuku

V den svozu směsného odpadu a bioodpadu dejte plastovou lahev s použitým jedlým olejem a tukem na víko popelnice.

Mobilní svoz nebezpečného odpadu cestou SOP a.s v roce 2020

Nejedná se o velkoobjemový odpad, ten bude svážen jako tradičně ve vyhlášených termínech Hasiči Jankovice

Jedná se o službu občanům hrazenou obcí

Dne 5. 12. 2020

Jankovice 11:25 -11:55 u Obecního úřadu

Kozašice 12:00-12:15 u Hasičské zbrojnice

Seník 11:10-11:20  u Požární nádrže

Dovezený nebezpečný odpad si předává sám občan svozové firmě

Uvedené časy berte prosím jako orientační. Vždy se snažíme dodržet stanovený harmonogram, avšak není v našich silách dopředu naplánovat množství odpadů, který občané přinesou. Proto pokud přijedeme o něco později, může to být z důvodu naplněné kapacity auta, které se musí vysypat na skládce.

Mezi nebezpečný odpad patří:

Systém výměny nádoby na odpad cestou SOP

• Pokud dojde při svozu k poškození nádoby, která je zakoupená u SOP a.s., nádobu nahradíme novou a plně funkční z našich zásob
  • Pokud dojde při svozu k poškození nádoby, která nebyla zakoupená u nás (nesplňuje certifikaci), pak nádobu nenahrazujeme, ale můžeme poškozeným nabídnout odkup nové nádoby za speciální cenu.

K tomuto kroku jsme se rozhodli z důvodu velkého počtu poškození nádob, kdy většina z nich nebyla zakoupená u nás a nesplňovala certifikaci. To znamená, že nádoby nejsou tak odolné a stačí mnohem menší síla při manipulaci, a dojde k jejímu poškození.

Pokud budou občané pořizovat novou nádobu, mohou se na nás obrátit a v sídle SOP a.s. jim rádi požadovanou nádobu prodáme. Mají tak jistotu, že jejich nádoba je certifikovaná a pokud dojde k defektu, tak dostanou bez problémů nový kus. V případě reklamace poničené nádoby však budeme vyžadovat prodejní doklad o tom, že nádoba byla zakoupena u nás (u nádob pořízených cestou obce doklad o placení nájmu od obce).

BIO odpad – v liché týdny svoz ve středu

Směsný komunální odpad – v sudé týdny svoz ve středu

Občané kteří nemají účet, mohou samozřejmě jako doposud zaplatit odpady na úřadu obce v úředních hodinách.

Možnosti pořízení popelnice na směsný odpad v obci

Informace zde

Způsob odevzdání velkoobjemového odpadu v obci

Tento odpad (nábytek, železný šrot, hadice apod.) je svážen 2x ročně (jaro, podzim) ve spolupráci s Hasiči Jankovice. O termínech svozu budete včas informováni cestou internetových stránek a místního rozhlasu.

FamilyBox - odevzdání tužkových a jiných baterií

Na Obecním úřadě je možné si vyzvednout Family Box na uložení starých baterií z domácnosti. Po jeho naplnění (cca 1 rok) jej stačí odevzdat opět na OÚ.

Leták zde

Problematika likvidace ojetých pneumatik

Obec není povinná odebírat ojeté pneumatiky k likvidaci. Tento odpad je řešen cestou pneuservisů a autoservisů, kteří tento odpad předávají pověřené firmě k likvidaci a dalšímu využití. Cenu za likvidaci platíte již v ceně nové pneumatiky a z této částky se tato likvidace platí.

24. 10. 2020

oblacnosdestem

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 10 až 6°C.

Svátek má Nina

Otevírací doba obchodu v Jankovicích

Po - Pá 6:00 -19:00

So - Ne 7:00 - 18:00