Dodržování zákona o volném pohybu psů, jak v obci tak i mimo obec

Na základě množících se případů volného pohybu psů v lesích v okolí našich obcí, zveřejňujeme výzvu Mysliveckého spolku Jankovice.

Vážení spoluobčané, Myslivecký spolek Jankovice vás žádá o dodržování zákona o volném pohybu psů, jak v obci ale hlavně mimo obec. Někteří psi jsou již delší dobu pozorováni, jak ve smečce (dva psi jsou již smečka) pronásledují a loví zvěř, volně žijící v přírodě. Občanem Jankovic byl hlášen případ, kdy tito psi rdousili srnu. Nebyl to hezký pohled. Mimo jiné zvěř potřebuje v tomto zimním období, v době strádání klid k příjmu potravy a přežití. V jarním období čas pro rozmnožování, kladení mladých, atd. Buďme ohleduplnní a chovejme se k přírodě a tvorům v ní žijícím ohleduplně.

V nejzašším případě, kdy se opakují ataky na zvěř, jsou myslivecký hospodář, případně myslivecká stráž oprávněni psa usmrtit, v případě, je-li přistižen jak loví
a pronásleduje zvěř mimo vliv svého pána, v zákonem dané vzdálenosti 200 m od posledního trvale obydleného obydlí.

Nikoho z výše jmenovaných netěší střílet na psa, případně ho usmrtit. Vždyť jsou psi i naši pomocníci a kamarádi. Zároveň máme ale zákonem určenou ochranu a péči
o zvěř.

Datum vložení: 16. 2. 2021 21:43
Datum poslední aktualizace: 16. 2. 2021 21:50

4. 3. 2021

oblacnosdestem

Bude polojasno až oblačno, od SZ postupně místy přeháňky, od 1000m srážky sněhové. Denní teploty 8 až 12°C. Noční teploty 3 až -1°C.

Dnes je 4.3.2021

Svátek má Stela

Otevírací doba obchodu v Jankovicích

Po - Pá 6:00 -19:00