rozšířené vyhledávání ...

19. 7. 2018

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť, v Čechách místy až polojasno a srážky jen ojediněle. Denní teploty 20 až 24°C, v Čechách 24 až 28°C. Noční teploty 14 až 10°C.

Obsah

Dne 14. 4. 2018 proběhla výsadba a kotvení části stromů nakoupených z dotace od Chvaletické elektrárny v Seníku. Na návsi byla vysazena jedle kavkazská, která může zároveň sloužit jako vánoční strom a v týdnu přibudou 2 nové lípy velkolisté jako náhrada za pokácené a poškozené lípy.. Další stromy byly vysazeny okolo potoka. Jedná se o ovocné vysokokmeny - slivoň a třešeň. Strom byl také vysazen k Senickému rybníku a v týdnu se dosadí další 2. Celkem bude vysazeno 25 ks stromů. Doufáme že vysazené stromy zlepší estetetiku prostředí obce a stanou se zajímavými prvky v krajině. Zároveň žádáme občany o jejich ochranu. Firma se o stromy bude starat následující 3 roky a obec zabezpečí přibližně každý týden jejich zálivku.