rozšířené vyhledávání ...

20. 5. 2019

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, občas déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Denní teploty 16 až 20°C. Noční teploty 13 až 9°C.

Obsah

Dne 14. 4. 2018 proběhla výsadba a kotvení části stromů nakoupených z dotace od Chvaletické elektrárny v Seníku. Na návsi byla vysazena jedle kavkazská, která může zároveň sloužit jako vánoční strom a v týdnu přibudou 2 nové lípy velkolisté jako náhrada za pokácené a poškozené lípy.. Další stromy byly vysazeny okolo potoka. Jedná se o ovocné vysokokmeny - slivoň a třešeň. Strom byl také vysazen k Senickému rybníku a v týdnu se dosadí další 2. Celkem bude vysazeno 25 ks stromů. Doufáme že vysazené stromy zlepší estetetiku prostředí obce a stanou se zajímavými prvky v krajině. Zároveň žádáme občany o jejich ochranu. Firma se o stromy bude starat následující 3 roky a obec zabezpečí přibližně každý týden jejich zálivku.